Rekord Mediteranskih igara: Lana Pudar opet zlatna (VIDEO)

Plivačica Lana Pudar osvojila je još jednu zlatnu medalju na Mediteranskim igrama koje se održavaju u alžirskom Oranu.

Nakon zlata na 200 metara delfin i petog mjesta na 50 metara delfin, Lana je napravila još jedan uspjeh i zauzela je prvu poziciju u trci na 100 metara delfin.

Pudar je jutros izborila finale tako što je zabilježila drugo vrijeme od svih polufinalistkinja.

- Isplivano vrijeme 57.55, dovoljno za još jedno zlato i novi rekord Mediteranskih igra. Lana je osvojila i jedina dva zlata za našu državu na ovim igrama. Sa 16 godina postala je najuspješnija sportiskinja iz Bosne i Hercegovine na Mediteranskim igrama.

Poslije zaslužene medalje i intoniranja himne Bosne i Hercegovine, Lana sa svojom trenericom Alenom Ćemalović odmah leti na Evropsko juniorsko prvenstvo u Rumuniju, gdje već prekosutra ima nastup u kvalifikacijama u disciplini 100 m delfin. U Bukureštu je čeka ostatak njenog tima, treneri Goran Grahovac i Damir Đedović. Naporno, zahtjevno, ali idemo dalje - saopsteno je iz Kluba vodenih sportova Orka Mostar.